Údržba a výmena

Produkty Spa Care značky FreshWater® boli vyvinuté a schválené špeciálne pre vašu vírivku HotSpring® a sú dostupné v našich showroomoch v Bratislave a v Košiciach. S našimi prípravkami na starostlivosť o vírivku si zabezpečíte, aby vaša vírivka zostala v top kondícii a poskytovala vám to čo očakávate od svetového lídra výrobcu víriviek značky HotSpring®.

SPUSTENIE A DOPLNENIE

ŠTARTOVACIA SÚPRAVA SPA STAROSTLIVOSTI

Spustite vašu vírivku do prevádzky správnym spôsobom. Táto súprava obsahuje koncentrované chlórové granule, oxidačné činidlo MPS, pH na zvýšenie, zníženie pH, odpeňovač, škvrny a vodný kameň, 5-cestné testovacie prúžky a príručku na údržbu a riešenie problémov s vodou vo vírivke.

Freshwater™ Clean Screen Pre-filter

Pri napúšťaní vírivky čistí vodu od ťažkých kovov a pod.. Pripojte Clean Screen k vašej záhradnej hadici, aby ste odfiltrovali organické nečistoty, triesloviny a kovy, ako je meď alebo železo, aby sa nedostali do vašej vírivky.

VANISHING ACT™ CALCIUM REMOVER

Zmäkčujte tvrdú vodu bez chemických prísad. Mäkšia voda zanecháva pokožku hodvábnejšiu a pomáha chrániť komponenty vírivky pred škodlivými účinkami tvrdej vody. Pre oblasti s extrémne tvrdou vodou použite Vanishing XL. Toto je obzvlášť dôležité pri používaní FreshWater® Salt System.

TESTOVANIE VODY

6 v 1 TESTOVACIE PRÚŽKY

Pomocou týchto ľahko použiteľných testovacích prúžkov môžete pohodlne monitorovať chlór, bróm, pH, zásaditosť a celkovú tvrdosť vody vo vašej vírivke.

TESTOVACIE PÁSKY MPS

Tieto testovacie prúžky použite na monitorovanie MPS, pH a alkality vášho bazéna pri použití bezchlórového oxidačného zariadenia MPS.

TESTOVACIE PRÚŽKY SOĽ

Testuje hladinu chloridu sodného. Na použitie so systémom FreshWater® Salt System

DEZINFEKCIA A VYVAŽOVANIE

KONCENTROVANÉ CHLÓROVÉ GRANULE

Tento účinný dezinfekčný prostriedok je obľúbený, pretože je úplne rozpustný a takmer neutrálny voči pH.

STRIEBORNÁ VLOŽKA AG+®

Kontinuálny čistič iónov striebra FreshWater Ag+® ďalej znižuje potrebu chlóru inhibíciou rastu baktérií. Ióny striebra sa do vody uvoľňujú automaticky, takže neexistuje žiadna šanca na poddávkovanie alebo predávkovanie. Jednoducho vymeňte kazetu každé štyri mesiace.

PH/ALKALINITY UP a PH/ALKALINITY DOWN

PH sa musí pohybovať v rozmedzí 7,2 až 7,8. Na to slúžia tieto 2 prípravky. Ak je hodnota PH pod 7,2 dochádza k korózii kovových časti aj z nerezu vo vírivke a tiež k podráždeniu očí a pokožky. Keď je hodnota PH vyššia ako 7,8 vo vode sa môžu vytvárať mliečne zákaly – vápnik a znižuje sa účinok chlóru, zvyšuje sa zápach po chlóre a podráždenie očí a pokožky.

MPS OXIDIZÉR (BEZ CHLÓRU)

Toto rýchlo pôsobiace zloženie osviežuje a rozjasňuje vodu vo vírivke. Pri použití s čističkou FreshWater Ag+® pomáha okysličovadlo MPS bez chlóru aktivovať ióny striebra, aby mohli svoju prácu vykonávať rýchlejšie a efektívnejšie. Navyše je pH neutrálne, takže nezmení chemické zloženie vody.

ČISTENIE

OCHRANA VOČI škvrnám a vodným kameňom

Zabráňte usadzovaniu vápnika na povrchoch vírivky a kontrolujte tvorbu minerálnych škvŕn a vodného kameňa.

SPA SHINE

Reaktívny silikón chráni, izoluje a utesňuje plášť vírivky, aby sa zabránilo vyblednutiu a oxidácii.

ČISTIČ FILTRA

Udržujte svoje štandardné alebo Tri-x™ filtre v ich najlepšom stave, aby ste maximalizovali prietok vody a aby vaša vírivka fungovala efektívne.