Starostlivosť a tipy na údržbu

ČISTENIE VAŠEJ VÍRIVKY

Jednoduchý spôsob, ako udržať vodu priezračnú
Ak chcete vyčistiť povrch vírivky, použite jemný, neabrazívny, nemydlový čistič a jemnú mäkkú handričku alebo nylonové vlákno na odstránenie usadenej špiny. Na menšie čistenie povrchu sa môže takisto použiť bežne používaná kuchynská sóda. Po vyčistení a vysušení povrchu vírivky naneste prípravok FreshWater Spa Shine, aby váš bazén vyzeral stále ako nový. Takisto môžete vybrať a vyčistiť bazénové vankúše, podľa pokynov vo vašom Užívateľskom manuály. Vinylový kryt sa najlepšie čistí a udržuje podľa nasledujúcich krokov: najprv odstráňte kryt a jemne ho ostriekajte záhradnou hadicou, aby sa uvoľnili všetky nečistoty alebo zvyšky, ktoré sa mohli nahromadiť. Použite jemný mydlový roztok (1 čajová lyžička prípravku na riad do 7,5 litra vody) alebo kuchynskú sódu, drhnite vinyl jemným krúživým pohybom veľkou špongiou. Potom okamžite opláchnite záhradnou hadicou. Opláchnite aj vnútornú časť krytu (nepoužívajte mydlo) a utrite ju suchou handrou. Ak chcete kryt po vyčistení zakonzervovať, použite jemný film prípravku Hot Spring Cover Shield™. 

UŽITOČNÁ RADA:
Pred vstupom do vírivky sa sprchujte bez mydla, a pri praní plaviek použite len cyklus plákania
– toto vám pomôže vyhnúť sa pracím prostriedkom a zvyškom mydla vo vode bazéna. 

Čistite filtračné kartuše
Čistenie filtračných kartuší je jednoduché. Rovnako ako u iných systémov pre filtráciu vody, vaše filtračné kartuše sa môžu upchať minerálnymi časticami alebo kalcifikátmi z tvrdej vody, čo môže viesť k zníženiu prietoku vody. Odporúčame, aby ste filtračné kartuše čistili každý mesiac. Vystriekajte každú kartušu pomocou záhradnej hadice, pri striekaní ju otáčajte, aby sa dôkladne odstránili všetky nečistoty v záhyboch filtra. Na čistenie filtrov použite buď FreshWater® Instant Filter Cleaner alebo Fresh Water Filter Cleaner, aby ste ich udržali v správnych prevádzkových podmienkach. Majte na pamäti, že vaše filtre by sa mali vymeniť každé tri roky za originálne náhradné filtre Watkins.

VÝMENA VODY VO VÍRIVKE

Nezabudnite vypustiť vodu z vašej vírivky a naplniť podľa pokynov, uvedených vo vašom Užívateľskom manuály, aby ste eliminovali zvyšky pracieho prostriedku z plaviek a povlak z mydla, ktoré sa môžu vo vode kumulovať. Pre sviežu, čistú vodu odporúčame hneď od začiatku používať pri napúšťaní vody CleanScreen™ Pre-Filter. Tento filter sa pripája na bežnú záhradnú hadicu a odstraňuje organické kontaminanty, kovy (meď a železo), a triesloviny pred ich zavedením do vody bazéna.

ZAZIMOVANIE VÍRIVKY (PRÍPRAVA VÍRIVKY NA ZIMU)

Vaša vírivka Hot Spring bola navrhnutá na celoročné používanie v akomkoľvek počasí.
Tu sú niektoré kroky, ktoré vám zaistia, aby v danom ročnom období bola zaistená maximálna energetická účinnosť. 
Takisto sa uistite, že váš kryt je na najvyššej výkonnostnej úrovni. Skontrolujte známky opotrebovania – uistite sa, že tesnenie je stále utiahnuté a bezo zmeny tak, aby teplo neunikalo. Ak zaregistrujete známky ovisnutia, blednutia alebo popraskania, je čas na výmenu. Určite odstraňujte sneh z krytu bazéna, aby sa ho na ňom nenahromadilo väčšie množstvo. Okolo krytu zámkov môže nastať kondenzácia, čo môže viesť k tvorbe ľadu, ktorý prípadne odstránite postriekaním teplou vodou; nepokúšajte sa ľad zoškriabať.

Ak žijete v oblasti, kde sa vyskytujú mrazy a potrebujete vírivku odpojiť z el.siete a vypustiť vírivku tak len na vlastnú zodpovednosť !!!
V tomto prípade jediná 100% istota je uskladniť vírivku niekde v priestore, kde nezamrzne voda v jej rozvodoch. 

AK V PRIEBEHU ZIMNÝCH MESIACOV ODCHÁDZATE NA NIEKOĽKO DNÍ, DODRŽTE TIETO TIPY:

Pred odchodom upravte pH podľa návodu na obsluhu. 
Dezinfikujte vodu superchlorináciou alebo novú vodu bezchlórovým okysličovadlom HotSpring MPS podľa návodu. 
Uzamknite kryt, aby sa zabránilo prístupu. 
Na ovládacom panely uzamknite svetlo a funkcie trysiek (modely po r. 1998). 
Po návrate pred použitím vyrovnajte pH a vodu vydezinfikujte.

Ak plánujete z domu odísť na týždeň alebo aj dlhšie, pre viac úkonov, súvisiacich
so zazimovaním (nejde o úplné odpojenie z el.siete a vypustenie vody !!!)
sa obráťte na vášho predajcu, alebo sa riaďte pokynmi, uvedenými v Užívateľskom manuály. 

Sanitizér je veľmi dôležitý pre ničenie rias, baktérií a iných nežiadúcich nečistôt vo vode vášho bazéna.
Aj keď je dôležité zachovať úroveň sanitizéru, nepridávajte zase príliš veľa, pretože to môže dráždiť kožu, pľúca a oči.

HOTSPRING ODPORÚČA LEN TÚTO DEZINFEKCIU:

EverFresh Water Care System s bezchlórovým okysličovadlom HotSpring MPS .

Sodík dichlóru (chlór).

Granulovaný bróm.

FreshWater® Biguanide Water Care od Baqua Spa™ len pre modely od roku 1998 po súčasné.

NEPOUŽÍVAJTE tri-chlór, žiadny typ stlačeného brómu alebo chlóru, kyselinu, alebo akýkoľvek sanitizér, ktorý nie je odporúčaný vyššie. V prípade pochybností kontaktujte vášho dodávateľa bazéna HotSpring alebo naše zákaznícke oddelenie. 

Pre viac informácií o starostlivosti a čistení vášho bazéna pozrite Užívateľský manuál. Ak máte nejaké špeciálne otázky, zavolajte nám. Sme tu, aby sme pomáhali, aby údržba vody bazéna bola pre vás čo najjednoduchšia. Ak máte nejaké technické alebo otázky na zákaznícky servis, obráťte sa prosím na naše zákaznícke oddelenie.

PRODUKTY PRE STAROSTLIVOSŤ O VODU

Príslušenstvo ktoré pomáha udržiavať vodu čistú
Hot Spring MPS bezchlórové okysličovadlo rozpúšťa a okamžite eliminuje nečistoty, ktoré sa hromadia vo vašej vode. Toto bezchlórové okysličovadlo zlepšuje účinnosť sanitizérov, zvyšuje čistotu vody a je kompatibilný s brómom, chlórom a väčšinou alternatívnych dezinfekčných prípravkov. MPS je odporúčané pre použitie so systémom starostlivosti o vodu EverFresh® pre dosiahnutie vody tej najlepšej kvality… čistej, bezpečnej, bez zápachu alebo dráždenia. 

Hot Spring Spa Vac
Hot Spring Spa Vac čistí a odstraňuje nečistoty, štrk, lístie a iné zvyšky bez toho, aby ste museli vypustiť vodu. Tento kompletný, vákuový čistič, jednoduchý na použitie, si nevyžaduje žiadne čerpadlo, batérie alebo napíjanie. Teleskopická hliníková tyč umožňuje jednoduché odstránenie nečistôt z ťažko prístupných miest. Takisto ho môžete použiť na schody v plaveckom bazéne alebo vo fontáne

Stiahni v PDF formáte